Start arrow Aktualności arrow I FROH - relacja
I FROH - relacja
21.10.2008.
Odbywające się w Będzinie w dniach 17-18 października 2008r. I Forum Rekonstrukcji Obiektów Historycznych pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, którego organizatorem było Stowarzyszenie Moje Miasto a współorganizatorami Starostwo Powiatowe w Będzinie i  Urząd Miejski w Będzinie, uświetniło obchody 650-lecia uzyskania przez Będzin praw miejskich.
 
Patronat naukowy nad seminarium objął Instytut Architektury Krajobrazu Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej i Wydział Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
 
Celem forum była wymiana doświadczeń między naukowcami, właścicielami i użytkownikami obiektów historycznych, projektantami i samorządem lokalnym. W Forum udział wzięli m.in. właściciele i przedstawiciele zamków, warowni i obiektów podziemnych wykorzystywanych turystycznie- kopalni złota w Złotym Stoku, kopalni węgla w Nowej Rudzie i Guido w Zabrzu, kopalni soli w Bochni, „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej, ośrodków z Ostrowca Świętokrzyskiego, Rzeszowa, Tomaszowa Mazowieckiego,  zamków i warowni z Kłodzka, Bobolic, Mirowa, Ogrodzieńca, Siewierza, Sławkowa i Korzkwi.

W spotkaniu wzięli udział również liczni naukowcy oraz projektanci uczestniczący w unijnym projekcie rewitalizacji Wzgórza Zamkowego Będzinie, w tym zaangażowani w projekty rewaloryzacji parku, zabezpieczenia podziemi i odbudowy dolnego zamku. Ponadto przedstawiciele stowarzyszeń i portalów  internetowych branżowych.  


Spotkanie przedstawicieli różnych ośrodków pozwoliło na nawiązanie trwałej współpracy i wymianę myśli między osobami, które realizują podobne do będzińskiego projekty.

Drugiego dnia uczestnicy mieli okazję zapoznania się z różnymi fazami rekonstrukcji na przykładzie zamków w Sławkowie, Bobolicach ( w gościnie u senatora Laseckiego)  i Siewierzu.

Zapraszamy do obejrzenie fotorelacji

 

 


  FROH - Forum Rekonstrukcji Obiektów Historycznych

 Przegląd realizacji projektu:

- Froh V - relacja
- Froh V - piąta edycja Forum
- Froh IV - relacja
- Froh IV - czwarta edycja Forum
- Froh III - relacja 
- Froh III - trzecia edycja Forum
- Froh II - relacja
- Froh II - druga edycja Forum
- Froh I - relacja
- Froh I - pierwsza edycja Forum 

 

 

 

 

 

 


 

Zmieniony ( 17.07.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »